تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در اینست که در لیپوماتیک با بهره مندی از دستگاه کمپرسور هوا که دارای ابزاری لوله ای شکل به نام کانولا می باشد و از چرخش ۳۶۰ درجه برخوردار است، سلول های چربی خورد و کاملا ریز می شوند تا از اندام تخلیه شوند.

در حقیقت اساس تکنیک لیپوماتیک مشابه با لیپوساکشن است اما سرعت و روند کار بسیار بالاتر بوده و مکش و ارتعاشات بسیار بیشتر است، لذا خیلی کمتر هم طول خواهد کشید.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در وجود یک موتور پنوماتیک و کمپرسور هوا در دستگاه لیپوماتیک می باشد که از سه نوع حرکت و چرخش: نوسانی، ارتعاشی و چرخشی برخوردار است. جالب است بدانید که این حرکات با ایجاد جریانی مارپیچ مانند سبب تخریب بافت ها و سلول های چربی خواهند شد.

در مورد تفاوت لیپوماتیک و بادی جت می توان به تعداد ارتعاشات بالای دستگاه لیپوماتیک نیز اشاره کرد. این دستگاه دارای ۶۰۰ ارتعاش یا لرزه در دقیقه می باشد که بسیار سریع چربی ها را تخریب نموده و از اندام به بیرون هدایت می کند. در نتیجه این امر بیمار برآمدگی ها و تورمات کمتری را مشاهده خواهد کرد.

 

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت متوجه نوع کارکرد سیستم بادی جت نیز می باشد. در روش بادی جت پس از بی حس شدن اندام، جراح بسیار آهسته و آرام لوله این دستگاه را از جهت برش های ایجاد شده وارد ناحیه خواهد کرد.

در واقع در روش بادی جت اساس کار جابجایی بافت های چربی مازاد، فشار آب است که سبب می شود هیچ آسیب به عروق و سایر بافت های اطراف وارد نشود.

این فشار آب دارای زاویه ۳۶۰ درجه می باشد که از نوک لوله دستگاه با فشار به سمت بافت های چربی پراکنده شده و آن ها را کاملا ریز و متلاشی می کند. یک وکیوم کوچک نیز در انتهای لوله آن قرار دارد که با ایجاد مکش وظیفه تخلیه چربی ها را بر عهده گرفته است.

در تفاوت لیپوماتیک و بادی جت باید به این نکته هم توجه کرد که بادی جت در بافت های چربی تغییر کمتری ایجاد می کند و این کار بسیار نرم تر است. در حقیقت به علت فرآیند لطیف تر بودن این موضوع است که چون با فشار آب این اتفاق می افتد کمتر بافت چربی را برهم خواهد زد.

مشاهده مطلب
 
بیماران از بهترین مرکز لیپوماتیک در تهران چه انتظاراتی دارند؟
 

وجود فشار آب نقش تاثیرگذاری در بهتر انجام شدن و بالا رفتن سرعت کار دارد. جراحان متد بادی جت را بیش از سایر روش های قدیمی باور دارند.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در استفاده از فیبر لیزری پس از بادی جت می باشد.

در این روش با بهره مندی از این فرآیند می توان پوست را در محلی که چربی ها از آن تخلیه می شوند، کاملا سفت کرد. بیماران از این موضوع سطح رضایت بالایی دارند چرا که تمایل بیشتری نسبت به بهتر شدن بافت پوست در نواحی برش خورده نشان خواهند داد.

بادی جت یک شیوه کاملا کم تهاجمی و ایمن است که نتایجی مشهود و عالی را در اختیار علاقه مندان به زیبایی در لاغری موضعی اندام های بدن قرار خواهد داد.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت با اینکه خیلی زیاد نیست و در نوع تکنیک بکار برده شده در تخریب سلول های چربی می باشد اما باز هم می توان گفت هر کدام دارای ویژگی های خاص و کارایی منحصربفردی می باشند. با استفاده از این دو تکنیک برتر در لاغری می توان نتایجی شگرف را مشاهده کرد.

 

مزایای بادی جت و عمل لیپوماتیک در چیست؟

علاوه بر تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در این مقاله به مزایای این دو روش نیز اشاراتی می شود:

  1. عمل لیپوماتیک و بادی جت دارای کمترین اثراتی جانبی بر روی بافت های دیگر بدن می باشند.
  2. جالب است بدانید که نیاز به مایع متورم ساز در این دو روش بسیار کمتر خواهد بود.
  3. طی این دو تکنیک جدید می توان حجم بالاتری از چربی ها را خارج کرد.
  4. این دو دستگاه از تکنیکی برخوردار می باشند که در آن می توان میزان فشار و نیرو را تنظیم نموده و به پرتو آن از سطح خونریزی و ورم ها بکاهیم.
  5. جالب است بدانید که در تزریق مایع و مکش چربی به سمت خارج تفاوت از لحاظ زمانی وجود ندارد و این دو کار را می توان با هم در یک زمان هم انجام داد بدین ترتیب است که سرعت و رند کار افزایش پیدا خواهد کرد.