کاشت ابرو

 

ارسال شده در کاشت ابرو, کاشت مو

Slide1

  

ارسال شده در کاشت ابرو, کاشت مو

اگر چه در ابتدا پیوند مو برای درمان طاسی سر (اسکالپ) معرفی شد ولی از پیوند زدن نواحی دیگر صورت و بدن نیز نتایج رضایت بخشی حاصل شد. به جزء ناحیه سر (اسکالپ) که به طور معمول مورد تقاضای داوطلبان است، دیگر مناطق بدن مانند ابروها نیز جزء مناطقی اند که از لحاظ زیبایی هم برای مردان و هم برای زنان دارای اهمیت است. ابروها امتیاز زیبایی مهمی در چهره محسوب می شوند. برخی افراد از نداشتن ابرو ناراحت هستند. به این دلیل پیوند موی ابرو در مورد این افراد انجام می شود تا به ظاهر زیباتری دست یابند و اعتماد به نفسشان تقویت شود.

                           DSC_0036     DSC_0541

ارسال شده در کاشت ابرو

ابرو ناحیه نسبتاً ضخیم با موهای ظریف در بالای چشم می باشد که شمای حاشیه پائینی قوس بالای چشم را دنبال می کند.

عملکرد اصلی ابروها جلوگیری از ورود عرق، آب یا خاک از سطح پوست، به داخل چشم می باشد.البته ابروها اجزای مهمی برای ارتباطات انسان و بروز حالات روحی وی، مثل تعجب و خشم در چهره می باشد. در زندگی امروز بسیاری از پیشرفت های کاری، اجتماعی و حتی خانوادگی وابسته به ایجاد ارتباطات صحیح می باشد. برای حصول به ارتباطی قوی عوامل مختلفی به کمک ما می آیند که از آن جمله Body Language می باشد. زمانی که سعی داریم با کلام خود با دیگران ارتباط برقرار نمائیم،چنانچه از اعضای بخصوصی در چهره برای بیان مطالب سود ببریم، در انتقال مفاهیم موفق تر خواهیم بود. یکی از این اعضای مهم چشم ها و ابرو ها می باشند.

                          DSC_0011 DSC_0546

Body Language
در زندگی امروز بسیاری از پیشرفت های کاری، اجتماعی و حتی خانوادگی وابسته به ایجاد ارتباطات صحیح می باشد. برای حصول به ارتباطی قوی عوامل مختلفی به کمک ما می آیند که از آن جمله Body Language می باشد. زمانی که سعی داریم با کلام خود با دیگران ارتباط برقرار نمائیم،چنانچه از اعضای بخصوصی در چهره برای بیان مطالب سود ببریم، در انتقال مفاهیم موفق تر خواهیم بود. یکی از این اعضای مهم چشم ها و ابروها می باشند.
ارسال شده در کاشت ابرو
  • نداشتن ابرو به طور مادرزادی
  • تریکوتیلومانیا ( اختلال وسواسی اجباری پاتوژنیک )
  • بیماری های اتو ایمیون غیرفعال مانند آلوپسی آره آتا.
  • آلوپسی ناشی از عفونت: به عنوان مثال ناشی از تی بی یا جذام.
  • فقدان یا از دست دادن ابرو به دلیل پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر یا اسید، یا به دلیل آسیب و جراحت هایی مثل سوختگی و زخم پاره شده یا اسکار ترمیم یافته ای که به صورت خطی قابل تشخیص روی ابرو وجود دارد که معمولاً ناشی از لیفتینگ پیشانی است.
  • پر پشت کردن ابروهای تنک
  • پرکاری تیروئید
  • نشانه ی ملکه  ( آن ANN ) که با هایپر تیروئیدی مرتبط است.

                               DSC_0485 rahimi-noshin-1391.04 (4)

                               DSC_0051 DSC_0504

                               DSC_0479 DSC_0299

                               DSC_0489 rahimi-noshin-1391.04 (9)

اگر چه تشخیص و درمان علت اصلی ریزش موی ابرو دارای اهمیت است، ولی تقریباً تمام بیماران بدون ابرو ویا آنهایی که ابروهای باریکی دارند، می توانند با انجام پیوند مو با موفقیت درمان شوند. استثناء مواردی هستند که مبتلا به بیماری های پوستی مانند لیکن پلان و آلوپسی آره آتا می باشند، در اینجا فرایند فعالی صورت می گیرد که ممکن است موهای پیوند شده را تحت تاثیر قرار دهد و باعث رشد ناچیز یا عدم رشد آنها شود.
ارسال شده در کاشت ابرو

پس از اینکه بیماران کاندید پیوند ابرو ارزیابی شدند و مزایا و معایب این عمل جراحی برای آن ها شروع داده شد. به کسانی که از تریکوتیلومانیا رنج می برند توصیه می شود تا زمانی که کشیدن موهایشان را متوقف نکنند، تحت عمل پیوند ابرو قرار نخواهند گرفت.هدف از این عمل فقط خلق ابروهای عالی و بی عیب نیست بلکه هدف بهتر کردن چهره ی بیمار است. به طور معمول، ۹۰ درصد یا قدری کمتر یا بیشتر از موهای پیوند شده، رشد خواهند کرد. چون این موها از موی سر گرفته می شوند، نیاز است دو هفته یک بار یا بیشتر آن ها را کوتاه کرد.اگرچه جراحان باتجربه در زمینه ی پیوند ابرو، گرافت هایی را از دیگر نواحی برداشت می کنند اما به طور کلی به نظر می رسد مرکز ناحیه ی پس سری اسکالپ، بهترین محل برای برداشت گرافت می باشد. می توان جای ابروهای تاتو شده را با پیوند مو پر کرد، اما اگر بیماری بخواهد تاتو را به دلیل ( محل نامناسب تاتو، شکل و رنگ آن ) بردارد باید قبل از انجام عمل با لیزر اثر تاتو را از بین ببرد. وقتی تروما علت طاسی است، قبل از پیوند حداقل به ۹ ماه زمان نیاز داریم تا بافت اسکار شکل نهایی خود را پیدا کند

پیوند موی طبیعی در ناحیه ابروها در درجه اول نیازمند به یک متخصص پیوند موی طبیعی حرفه ای و با تجربه می باشد که از تکنیک های این عمل آگاه بوده، از آناتومی ( ساختار ) ابروها اطلاعات کافی داشته و از نگاهی هنرمندانه بر طراحی ابروها، مناسب با چهره فرد برخوردار باشد. همچنین این عمل به تکنسین های بسیار ورزیده و با مهارت جهت جداسازی گرافت ها نیازمند است. کاشت مناسب ابروها ( از نظر طراحی، جهت کاشت موها و انتخاب گرافت مناسب ) می تواند منجر به نتیجه ای بسیار مناسب تر از شرایط اولیه قبل از عمل گردد.
ارسال شده در کاشت ابرو

می توان به وسیله برداشت نوار پشت سر FUT یا به وسیله ی بیرون کشیدن واحدهای فولیکولی مو ( FIT ) FUE، به موهای ناحیه ی دهنده دست پیدا کنیم. نکته ای که هنگام به کاربردن روش FUE باید در نظرگرفت، این است که تطبیق دادن مو با جهت و زاویه ی مناسب مشکل تر است و به این دلیل نیاز به کوتاه کردن موی ناحیه ی دهنده در FUE است.معمولاً بهترین محل برای FUT، ناحیه ی پس سری میانی است زیرا در آنجا موها کمتر خاکستری می شوند و آن ناحیه بهترین بافت و ترکیب مو را دارد. نواردهنده پشت سر با عرض ۱سانتی متر و طول ۴ سانتی متر می تواند به طور معمول ۴۰۰ تا ۴۵۰ گرافت تک مویی یا ۲ مویی را برای انجام پیوند فراهم کند، اما اغلب گرافت هایی تک مویی استفاده می شوند.به طور کلی قسمت عمده ی  گرافت ها را موهای تکی در بر می گیرند، اما گرافت های دومویی نیز در مورد بیمارانی استفاده می شود که موهای ظریف تا متوسط دارند، بدین صورت تراکم بیشتری بدست بیاید به خصوص در بخش تنه ی ابرو، به این ترتیب بیمار نیز رضایت بیشتری خواهد داشت.

k      rahimi (3)

rahimi        14-4n

 

ارسال شده در کاشت ابرو

قرار دادن گرافت ها، هم بخش حساس و سرنوشت ساز و هم بخش سخت و دشوار عمل جراحی پیوند موی ابرو را شامل می شود. این گرافت های تک مویی تا اندازه ای ظریف می شوند و امکان دارد جداسازی آنها باعث رشد ضعیف آنها شود.گرافت های تک مویی ظریف در حاشیه ی ناحیه و گرافت های ۲ مویی در مرکز ناحیه برحسب اندیکاسیون قرار می گیرند. این حالت باعث می شود در حاشیه، موهای ظریف و در مرکز موهای ضخیم وجود داشته باشند و به این علت چهره ی زیباتری خلق می شود. در قرار دادن گرافت ها، نیاز است توجه خاصی مبذول شود. بعد از اینکه گرافت ها قرار گرفتند، ابروها توسط پزشک، همراه با نظر خود بیمار درباره ی قرینه بودن و ظاهر کلی اش مورد ارزیابی قرار می گیرند. در اغلب موارد نیاز به تطابق دو طرف وجود دارد تا نتیجه ی نهایی آنچه شود که مورد رضایت پزشک و بیمار است.

 

ارسال شده در کاشت ابرو

بیمار با پانسمانی مرطوب کلینیک را ترک می کند و ۱۲ تا ۱۴ ساعت بعد پانسمان برداشته می شود. انتظار می رود که تا روز چهارم دلمه هائی روی ابرو مشاهده شود.موهای پیوند شده کوتاهند و اثر صورتی رنگ ملایمی روی پوست برجای می گذارند. مانند موهای پیوند شده روی سر، این موها نیز دچار ریزش خواهند شد و دوباره بعد از ۳ ماه رشد خواهند کرد.نتیجه نهائی عمل ۹ تا ۱۲ ماه بعد از عمل مشخص می گردد.

ارسال شده در کاشت ابرو