کاشت مو

 

ارسال شده در کاشت ابرو, کاشت مو

Slide1

  

ارسال شده در کاشت ابرو, کاشت مو

پیشرفت های چشمگیری که در جهان امروز در زمینه ی علم و صنعت و تکنولوژی بوجود آمده است، این امکان را به ما می دهد تا به برخی از آرزوهای به نظر دست نیافتنی خود دست پیدا کنیم و به گوشه ای از رویاهایمان جامه ی عمل بپوشانیم. پیشرفت در علم زیبایی و جراحی های پلاستیک از جمله دست آوردهایی است که این امکان را به برخی می دهد تا از نقص هایی که به چهره ی معمولشان آسیب رسانده اند،رهایی یابند و فکر و روحشان از بند چنین آزردگی آزاد شود.

DSC_0411

ارسال شده در کاشت مو

از جمله دست آوردهایی در علم پزشکی است که از دو منظر می توان به آن نگاه کرد: کسانی که به واسطه از دست دادن موهای طبیعی خود اعتماد به نفسشان را از دست داده اند و این مشکل بر روابط و فعالیت های فردی، خانوادگی و اجتماعی شان تاثیر سویی به جای نهاده است.

                                     p&p (1)-1   p&p1

و گروه دوم که مشکل عظیم تری دارند، کسانی هستند که به واسطه ی حوادث، سوانح،سوختگی ها و یا اعمال جراحی اجتناب ناپذیر،دچار بی مویی در ناحیه ای از سر یا صورت شده و این نقص چون داغی خودنمایی می کند.

                                     p&p (42)-1   p&p (40)-1

                    3      4      5

هر دو گروه می توانند از پیوند موی طبیعی در حد معقولی برای دوری از شرایط خود بهره ببرند،به شرط آنکه ابتدا فرهنگ پیوند موی طبیعی تعریف شود و جایگاه و حد و مرزهای این عمل زیبایی مشخص گردد، سراب های خیالی و آرزوهای واهی تبدیل به یک واقعیت منطقی شود و بدین ترتیب شخص داوطلب از انجام این عمل در درجه ی  اول مطمئن گردد که آیا واقعاً مورد مناسبی برای انجام این عمل می باشد و در درجه ی دوم توقعات خود را از این عمل در سطح منطقی و واقعی حفظ نماید.

این دو مورد صورت نمی پذیرد مگر با کمک پزشک جراح پیوند مو که با تعهد و دانش کافی، بیمار را از وضعیت وی و دورنمای انجام عمل آگاه سازد.

ارسال شده در کاشت مو

عوامل بسیار زیادی موجب ریزش مو در آقایان و خانم ها می گردند. ولی شایع ترین علت طاسی که بیشتر در آقایان دیده می شود. عامل وراثتی است که به طاسی ناشی از آن ( طاسی الگوی مردانه Androgenic Alopecia ) اطلاق می گردد.

                        p3 (1)     p3
                        33    

وجود هورمون دی هیدروتستوسترون ( DHT )، در آقایی که به طور وراثتی، ژن طاسی را دارا می باشد منجر به ایجاد این نوع طاسی می گردد. به طور مشابه ای در خانم ها نیز، بیشتر اشخاص مبتلا، دچار طاسی ارثی خانم ها می باشند که البته تحت بررسی است وبه نظر می رسد نحوه ی تاثیر هورمون ها در ایجاد این نوع طاسی در خانم ها متفاوت از نوع آقایان باشد.

                       a8     1-4

برخی علل دیگر ریزش مو که با درمان به موقع قابل برگشت خواهند بود عبارتند از:

بیماری های غده تیروئید، فقر آهن، تب بالا، جراحی یا بیهوشی عمومی، اختلال تغذیه ای با رژیم های غلط لاغری، زایمان و شیردهی و مصرف برخی داروهای مشخص.

همچنین برخی بیماری های پوستی ناحیه سر هستند که می توانند عامل ریزش موی موقت یا دائم باشند.مثل لوپوس، لیکن پلان،آلوپسی آره آتا.

                                 1-6   DSC_0274   1-5

ریزش مو هرگز بر اثر گردش خون ضعبف، استحمام مکرر، پوشیدن کلاه ایجاد نخواهد شد.

همچنین دانستن این مطلب بسیار مهم است که در بیشتر بالغین روزانه ۱۲۵-۷۵ عدد مو از سر،به طور طبیعی خواهد افتاد و همزمان تعداد دیگری از ریشه ها شروع به فعالیت و ساخت موی جدید می کنند. تا زمانی که تعادل بین این ریزش و رویش مجدد برقرار باشد، موهای سر به تعداد مشخصی ثابت خواهند بود.

یک عامل دیگر ریزش مو استرس می باشد، که به نظر می رسد حتی عامل تسریع کننده ی ریزش موی ارثی می باشد. ژن ریزش موی مردانه و زنانه از هر دو والد می تواند به ارث برسد و شروع آن بعد از بلوغ خواهد بود. موهای روی سر که به طور ژنتیکی مستعد ریزش هستند ( بخصوص جلو و بالای سر ) شروع به نازک شدن و سپس ریزش می کنند. موهای پشت سر و شقیقه ها بخصوص در آقایان موهایی پایدار هستند و در طول زندگی آقایان باقی خواهند ماند.

                         1-7     1-8

ارسال شده در کاشت مو

بیشتر انواع طاسی بخصوص در آقایان از الگوی خاصی پیروی می کنند.

                            1-9

Norwood طاسی های مردانه با علل هورمونی را بدین صورت تقسیم بندی می کند.

الگوی ۱:

نمای معمولی در این الگو به شکل پسروی مختصری در ردیف اول خط مو در دو طرف ناحیه ی پیشانی گیجگاهی می باشد. این الگو اغلب در ابتدای روند طاسی در سنین حدود زیر ۲۵ سال دیده می شود.

اشخاصی که درگیر این الگو می باشند. می توانند تحت نظر پزشک از دارو درمانی برای مقابله با پیشرفت طاسی سود ببرند و انجام عمل پیوند مو در این مرحله چندان ضروری و رضایت بخش نمی باشد حتی اگر بیمار در سنین بالاتر مثل ۴۵-۳۹ هم دچار این مرحله گردد، ترمیم این قسمت به تناسب بین مو و چهره ی فرد میان سال آسیب می رساند.

                                               1-10

الگوی ۲:

در الگوی ۲ موهای ردیف جلویی قسمت پیشانی گیجگاهی به شکل سه ضلعی پسروی می کنند و در بیشتر موارد اما نه همیشه این پسروی به صورت غیر قرینه می باشد.

            1-12     1-11

این الگو نیز اغلب در اشخاص جوان در مراحل پیشرفت طاسی دیده می شود. اشخاص درگیر این الگو اغلب  اشخاص زیر ۳۰ سال می باشند، چنانچه تراکم موهای جلو سر کاهش نیافته باشد و ارتفاع پیشانی بیمار به تناسب چهره ی فرد آسیب نرسانده باشد، بیمار می تواند با بهره گیری از دارو درمانی تحت نظر پزشک روند پیشرفت این الگو را کندتر سازد.

اما اگر چهره ی بیمار دچار عدم تناسب شد، ویا این الگو در سنین بالای ۳۵ سال مشاهده شود بیمار کاندید عمل پیوند مو و اصلاح این ناحیه می باشد.

            1-14     1-13

معمولاً طی یک عمل پیوند مو این خط می توان ترمیم نمود ولی چنانچه تراکم باقی موها زیاد باشد، جهت ایجاد تناسب بهتر است طی عمل دوم تراکم ناحیه ی کاشته شده را افزایش داد.

           1-16     1-15

الگوی ۳:

پسروی موی ناحیه پیشانی – گیجگاهی در این الگو با افزایش سن وسیع می شود.

                                  1-20    

برخی اشخاص در سنین پایین نیز دچار این الگو می شوند که می توان با انجام عمل پیوند مو ناحیه را ترمیم نمود.

                            1-18     1-17

الگوی ۴ :

پسروی موی ناحیه ی پیشانی و پیشانی – گیجگاهی در این الگو بسیار وسیع تر از الگوی ۳ می باشد.تراکم ناحیه ی فرق سر در الگوی ۴ کاهش پیدا می کند به طوری که حتی در برخی موارد طاسی ناحیه ی  فرق سر با این الگو معرفی می گردد.

                25   24   23

اشخاصی که مبتلا به این الگوی طاسی می باشند، چنانچه در پشت سر تراکم کافی داشته باشند طی یک عمل می توانند نواحی دچار طاسی را پوشانده و اگر خواهان تراکم بیشتری باشند طی یک عمل دوم، تراکم ناحیه را زیادتر می کنند.

                          31    

اگر شخص درگیر این طاسی در سنین پایین ( زیر ۳۵ سال ) باشد، همزمان با انجام عمل پیوند، بهتر است از دارو جهت کند نمودن روند طاسی در باقی موها استفاده نمایند.

الگوی ۵:

طاسی در الگوی ۵ به این صورت است که طاسی ناحیه ی فرق سر از طاسی در ناحیه ی پیشانی – گیجگاهی متمایز است و پل موداری که حد فاصل این دو ناحیه است، باریک تر و کم مو تر از الگوی ۴ می شود.

                      42   41   40

در این الگو طاسی ناحیه ی فرق سر و پیشانی در مقایسه با الگوی ۴ وسیع تر است. اشخاص درگیر این نوع طاسی در هر سنی کاندید عمل پیوند موی طبیعی  می باشند. اگر تراکم ناحیه ی اهداکننده کافی باشد طی دو عمل می توان قسمت جلوی سر و عقب سر را بپوشاند و اگر فرد مبتلا در سنین زیر ۳۵ سال باشد و تمایل به افزایش تراکم موها داشته باشد، طی یک عمل سوم تراکم نواحی کاشته شده را افزایش داد.

بهتر و علمی تر است که در این گروه های سنی پس از انجام عمل بیمار را تحت پوشش دارو درمانی قرار داد تا موهای باقی مانده دچار طاسی نشوند.

الگوی ۶:

پل مودار جد فاصل ناحیه ی پیشانی و فرق سر در این الگو کاملاً از بین می رود و وسعت طاسی هم طولی و هم عرضی افزایش پیدا می کند. شخص درگیر، اعلب در سنین بالای ۳۵ سال دچار این نوع الگو می گردد. صرف نظر از سن فرد مبتلا، با انجام دو الی سه عمل بسته به تمایل بیمار و میزان تراکم پشت سر، می توان نواحی را تحت پوشش قرار داد.

                       49     47

الگو ۷:

در این الگو فرایند طاسی بسیار پیشرفت کرده و به همین علت وسعت ناحیه ی طاسی در این الگو به بیشترین اندازه ی خود می رسد.

                       51     50

اشخاص مبتلا به این الگوی طاسی می توانند بسته به تراکم پشت سر خود، با انجام عمل پیوند موی طبیعی تا حد امکان این نواحی را بپوشانند. اگر چه هر الگویی از ریزش مو پروسه ی جراحی خاصی از نظر تعداد گرافت و تعداد اعمال جراحی خواهد داشت، ولی در ویزیت اولیه، پزشک معالج بسته به مجموعه عوامل اصلی چون سن، جنس و حالت موها و تراکم پشت سر و همچنین الگوی طاسی، تعداد اعمال جراحی و تعداد گرافت های لازم را تعیید خواهد نمود، ولی تصمیم گیرنده ی نهایی بیمار خواهد بود.

                     46     45

ارسال شده در کاشت مو

پزشکان ما با تجربه،دانش،مهارت و صداقت آماده همکاری در این زمینه با شما هستند ما هرچه در توان داریم به کار خواهیم گرفت تا در این تصمیم گیری یاری تان کنیم

                DSC_0410   47

ارسال شده در کاشت مو

پیوند موی طبیعی روشی است برای رهایی از مشکل طاسی یا کم مویی

گروه هایی که بیشترین سود را از عمل جراحی می برند، کسانی که بر اثر بیماری پوستی نواحی از سرو صورتشان طاس شده است. ( به شرط آنکه بیماری پوستی درمان شده باشد)

ارسال شده در کاشت مو

ما می توانیم به شما بهترین و منطقی ترین راه پوشاندن طاسی تان توسط پیوند موی طبیعی را پیشنهاد کنیم. عقربه های ساعت طاسی تان را به عقب حرکت دهید.

ارسال شده در کاشت مو

پیوند موی طبیعی روشی است برای رهایی از مشکل طاسی یا کم مویی.

گروه هایی که بیشترین سود را از عمل جراحی می برند: مردانی که از طاسی ارثی ( اندروژنیک ) رنج می برندو ناحیه اهدا کننده در پشت سرشان از تراکم کافی برخوردار باشد و یا در غیر این صورت حداقل در ناحیه قفسه سینه و کتف مودار باشند.

ارسال شده در کاشت مو

پیوند موی طبیعی روشی است برای رهایی از مشکل طاسی یا کم مویی.

گروه هایی که بیشترین سود را از عمل جراحی می برند:

خانم هایی که ریزش مو، همه سرشان را درگیر نکرده باشد و پشت سر دارای تراکم طبیعی باشد، می توانند لابه لای موهای موجود را تحت عمل قرار دهند.

خانم ها و آقایانی که خط جلوی سرشان عقب نشینی کرده و پیشانی شان برجسته شده است.

ارسال شده در کاشت مو