لیپوماتیک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر پلک ها است. جراحی را می توان در قسمت بالایی ، درپوشهای پایین یا هر دو انجام داد.

آیا جراحی پلک دردناک است؟
بعد از عمل ممکن است پلک شما احساس سستی و درد شود. چشم شما ممکن است آبکی ، خشک ، چسبنده ، خارش دار یا حساس به نور باشد. بینایی شما ممکن است برای چند روز مبهم باشد. پزشک برای کمک به درد و ناراحتی به شما داروهایی می دهد.

آیا در طول بلفاروپلاستی بیدار هستید؟
بی حسی موضعی پلک و اطراف آن را بی حس می کند ، در حالی که شما را در حین عمل آرام و آرام نگه دارید. بیهوشی عمومی شما را در کل مراحل خواب می خواباند. اگر پلکهای فوقانی شما تحت درمان قرار می گیرد ، جراح شما برش هایی را در طول چین های طبیعی پلک های فوقانی ایجاد می کند.

belpharoplasty

آیا شما برای جراحی پلک خوابیده اید؟
بیهوشی موضعی و آرامبخشی داخل وریدی اغلب برای بیمارانی که تحت عمل جراحی پلک فوقانی قرار دارند ، استفاده می شود ، اگرچه ممکن است بیهوشی عمومی در بعضی موارد مطلوب باشد. بی حسی موضعی معمولاً به عنوان یک تزریق سطحی به آرامی در زیر پوسته پوست بالای لب انجام می شود

جراحی ماموپلاستی چیست؟
جراحی کاهش پستان، روشی است که برای از بین بردن چربی ، بافت و پوست اضافی از سینه ها استفاده می شود. اگر سینه های بزرگی دارید ،با ماموپلاستی می توانید برای کاهش  یا رسیدن به اندازه سینه متناسب با بدن خود ، عمل جراحی کاهش سینه را انجام دهید.

ماموپلاستی کاهش دو طرفه چیست؟
کاهش ماموپلاستی روشی است که طی آن کاهش حجمی پستان انجام می شود. در این فرایند همچنین شکل پستان را بهبود می بخشد و مجتمع آئولای پستان را مجدداً جابجا می کند.

آیا کاهش پستان جراحی بزرگی است؟
عمل جراحی ، که معمولاً دو تا پنج ساعت طول می کشد ، شامل برش هایی است که باعث ایجاد پوسته پوستی می شوند ، اما نوک سینه و آئرولا را به مقدار کمی از بافت سینه متصل می کنند. جراح سپس بافت اضافی پستان را برداشته ، بافت باقی مانده را مجدداً فرم داده و برش ها را بهم متصل می کند

mamopalsty

آیا کاهش پستان دردناک است؟
بعد از عمل احتمالاً احساس ضعف خواهید کرد. ممکن است به مدت 2 تا 3 هفته احساس درد کنید. همچنین ممکن است در ناحیه سینه خود احساس کشش کنید. اگرچه ممکن است برای یک یا دو هفته به داروی درد نیاز داشته باشید ، اما می توانید انتظار داشته باشید که هر روز احساس بهتری و قدرت بیشتری داشته باشید

تفاوت ویزر و لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟
لیپوماتیک یک عمل جراحی زیبایی برای خلاص شدن از شر چربی اضافی بدن است.  و معمولاً نیازی به بیهوشی نیست. هدف از این عمل جراحی تغییر اندازه و شکل بدن است.

تفاوت بین Smartlipo و Vaser Lipo چیست؟
 Smart Lipo از انرژی گرما از لیزرهای فیبر نوری برای سوزاندن و ذوب سلولهای چربی استفاده می کند. تفاوت اصلی این دو روش در این است که Smart Lipo و لیپوساکشن لیزری سنتی از انرژی حرارتی بسیار متمرکز برای از بین بردن سلولهای چربی بدن استفاده می کنند.  با لیپوساکشن VASER خطر سوختگی پوستی کمتر وجود دارد.

آیا ویزر پوست را محکم می کند؟
این درمان فقط چربی را از بین می برد ، بر خلاف جراحی های زیبایی مانند تومور شکم ، پوست را محکم نمی کند. در صورت داشتن لیپوساکشن ویزر بر روی ناحیه ای از بدن که مستعد شل شدن پوست است ، از جمله بازو ، معده یا گردن وجود دارد ، به دنبال انجام عمل ، احتمالاً با پوست شل یا بقیه روبرو خواهید شد

معایب لاغری موضعی

اگر چه لاغری موضعی تایید شده است اما مشکلات خاص خود را دارد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است:
یکی از معایب لاغری موضعی: پزشکتان باید برای این درمان زمان صرف کند چون این دستگاه بر اساس لرزش یا ویبریشن است و ممکن است پزشک خسته شود. در نتیجه دچار اشتباه شود.
ویبریشن شدید سبب آسیب دیدن بیمار و جراح می شود
برای چربی ران ها، بازوها و قسمت شکم مناسب است
بی حسی موضعی قسمت های مورد جراحی
عفونت قسمت جراحی شده
ایجاد مشکل برای کلیه یا قلب
واکنش آلرژیک
سوختگی پوست
کش آمدن پوست
خارش پوست
بالا رفتن دمای بدن
حالت تهوع
التهاب
احساس ضعف و سرگیجه

هرچقدر عمل لاغری موضعی از دیگر جراحی های کاهش وزن ساده تر باشد باز هم یک عمل تهاجمی به حساب می آید و عوارض جانبی خاص خود را دارد

لیپوماتیک

یکی دیگر از ایرادهایی که به عمل لیپوماتیک و سایر جراحی های کاهش وزن گرفته می شود این است که فرد بدون هیچ تلاشی مقدار زیادی وزن را از دست می دهد. این یعنی در سبک زندگی و نوع غذا خوردنتان تغییری ایجاد نشده است. هدف از رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی تغییر دادن سبک زندگی و نه کاهش وزن است.

لیپوم یا غده های چربی زیر پوست چیست؟

لیپوم یا غده های چربی زیر پوست، توده ای خوش خیم است که در زیر پوست به دلیل رشد بیش از حد سلول های چربی ایجاد می ‌شود. این وضعیت در هر نقطه ای از بدن که در آنجا سلول های چربی وجود داشته باشد، می ‌تواند ایجاد شود. غده های چربی زیر پوست نرم و کروی یا لوبولی می‌ باشند و به راحتی حرکت می ‌کنند. در بسیاری از مواقع این غده های چربی زیر پوست، نسبتاً کوچک اند، اما محققان مشاهده کرده اند که غده های چربی زیر پوست بزرگتر از 2 اینچ هم می‌توان در بعضی از افراد پیدا کرد.

غده های چربی زیر پوست، بیشتر در ناحیه گردن و بدن دیده می ‌شوند، اما در هر قسمتی از بدن که سلول های چربی حضور داشته باشند می‌توان غده های چربی زیر پوست را در آن ناحیه مشاهده کرد. آیا غده های چربی زیر پوست می ‌تواند سرطانی شود؟ لیپوم توده ای خوش خیم و غیرسرطانی محسوب می‌ شود. لیپوسارکوما نوعی سرطان نادر است که در عمق بافت چربی ایجاد می‌ شود و می ‌تواند شبیه لیپوم های عمقی باشد. غده های چربی زیر پوست، سرطانی نیستند و به ندرت یک غده چربی زیر پوست می ‌تواند به سرطان تبدیل شود. با این حال باز هم این خطر وجود دارد که این توده های خوش خیم، سرطانی شوند. در نتیجه اگر هر گونه تغییری در توده( مخصوصاً اگر توده به سرعت بزرگ یا دردناک شود) مشاهده کردید، با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت نیاز نمونه برداری از بافت صورت بگیرد.

انواع یا غده های چربی زیر پوست

تمامی لیپوم ها از بافت چربی بوجود می ‌آیند، اما بر اساس ظاهرشان زیر میکروسکوپ به زیرگروه های زیر تقسیم می‌شوند:

لیپوم عادی (سلول های سفید بالغ معمولی)
هیبرنوم (چربی قهوه ای به جای چربی سفید)
فیبرولیپوم (چربی بعلاوه بافت رشته ای)
آنژیولیپوم (چربی به اضافه مقدار زیادی از عروق خونی)
میلولیپوم (چربی در کنار سلول های خون ساز)
لیپوم سلول های دوکی (چربی بعلاوه سلول های میله ای)
لیپوم سلول های مختلف (چربی با انواع مختلف سلول ها)
لیپوم غیرعادی (چربی های عمقی با سلول های بیشتر)


ران پا به دلیل عوامل ژنتیکی و یا نداشتن تحرک بزرگ می شود. افرادی که ساعت زیادی  از روز را در حال نشستن هستند، پس از مدتی چربی های اضافه در ناحیه ران آنها جمع می شود. براساس نظر متخصصین تغذیه، می توان با استفاده از ورزش هایی همچون دوچرخه سواری، این قسمت از بدن را لاغر نمود. اما همیشه فرصت کافی برای انجام ورزش وجود ندارد. بنابراین بسیاری از افراد به دنبال روش های آسانتر هستند تا بتوانند در مدت زمان کوتاهتری قسمت ران پای خود را لاغر کنند. یکی از این روش ها، لیپوماتیک است. با دستگاه لیپوماتیک می توان چربی ها اضافه را برداشت و سایز ران را کاهش داد.

لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک از آن دست روش های لاغری سریع می باشد که برای تمامی قسمت های بزرگ بدن قابل استفاده است. این روش در نواحی مختلف بدن از قبیل شکم، گردن، سینه، پهلو و ران قابل استفاده میباشد اگر پزشک به کار خود مسلط باشد، می تواند در تمامی نقاط بدن اعم از نواحی بزرگ و کوچک از این روش استفاده کند.

لیپوماتیک ران پا
 افرادی که به چاقی موضعی در ناحیه ران پا مبتلا هستند، می توانند با استفاده از این روش، در مدت زمان کوتاهی از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوند.

پس از اینکه پزشک تشخیص دهد که بیمار می تواند از روش لیپوماتیک برای لاغری ران پا استفاده کند، از نظر زیباشناسی آن را به چند ناحیه تقسیم می کند که عبارت است از: خارج ران، داخل ران، جلوی ران و پشت ران. تمامی این قسمت ها می توانند تنها در یک جلسه لاغر شوند. پزشک نیز باید به کار خود مهارت کافی داشته باشد تا پس از اتمام کار، پوست ران هموار و متناسب با نواحی مجاور باشد.

ابدومینوپلاستی یک روش عمل جراحی زیبایی است که برای حذف چربی اضافی ناحیه شکم به منظور سفت کردن عضلات و فاسیای دیواره شکم استفاده می‌شود. این نوع عمل جراحی معمولاً در بیماران مبتلا به بافت شل یا تضعیف آن پس از بارداری یا به دنبال کاهش وزن عمده استفاده می‌شود.
وراثت و ژنتیک نیز می‌تواند در داشتن شکم آویزان نقش داشته باشد. ابدومینوپلاستی در محدوده‌های متفاوت انجام شده و اغلب به چند دسته تقسیم می شوند. بسته به وسعت عمل جراحی، یک جراحی شکم کامل می‌تواند از 1 الی 5 ساعت طول بکشد. جراحی‌های شکم جزئی بین 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد. پس از این جراحی باید برای ساخت ناف یک سوراخ جدید توسط جراح ایجاد شود.

نحوه‌ی جراحی ابدومینوپلاستی

پس از انجام اقدامات لازم برای بی‌هوشی و آماده کردن برای این جراحی گسترده با وصل کردن دستگاه‌های کنترل ضربان قلب، نبض و دستگاه کمک‌کننده تنفس فرد در حالت بی‌هوشی جراحی را آغاز می‌کنند. ابتدا یک برش وسیع از مفصل ران به سمت لگن درست بالای ناحیه زهار ایجاد می‌شود. سپس برش دیگری در ناف و اطراف آن به منظور برداشت پوست و چربی اضافی بالای ناحیه شکم داده می‌شود. کشش پوست دیواره شکم و بخیه و ترمیم عضلات تضعیف شده به کوچک کردن شکم کمک می‌کند. لیپوساکشن اغلب در اصلاح و خارج‌سازی چربی اضافی شکم استفاده می‌شود.
پس از اتمام جراحی محل آن را پانسمان نموده و یک درن برای خارج شدن هر گونه مایع اضافی از شکم تعبیه می‌شود. ابدومینوپلاستی کامل شامل ساکشن لیپکتومی پوستی شکم و باسن است. در جراحی شکم ابدومینوپلاستی جزئی یک برش کوچک‌تر ایجاد و پوست و چربی قسمت تحتانی شکم به صورت محدودتر از فاسیا عضلانی جدا می‌شود.
پوست پایین شکم کشیده و پوست اضافی برداشته می‌شود. گاهی اوقات یک بخشی از دیوار ماهیچه شکم تنگ‌تر می‌شود. ناحیه‌ی باقی مانده کاملاً بخیه می‌شود. حدود 100 سانتی‌متر مربع از پوست در طول یک جراحی ابدومینوپلاستی ترکیبی با لیپوساکشن برداشته می‌شود. در یک روش پیشرفته‌تر که کمی بیش از چهار و نیم ساعت طول می‌کشد. در یک خط عمودی و افقی چربی اضافه برداشته می‌شود. در نتیجه با این روش شکم به طور چشمگیر و به طور قابل توجهی تخت خواهد شد.

در یک روش دیگر به نام مینی ابدومینوپلاستی با یک برش کوچک در اطراف ناف پوست و چربی اضافه را برداشته و ناف به صورت موقت جدا شده و حدود یک تا دو سانتی‌متر بالاتر جاگذاری می‌شود. عضلات سفت شده و از جناغ تا ناحیه زهار ترمیم می‌شوند. لیپوساکشن نیز ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب انجام شود.

آیا تزریق چربی دائمی است یا نه همه از سوالاتی است که ذهن افراد را به خود مشغول می کند. هر عمل زیبایی با خود عوارضی را به همراه دارد برای جوانسازی صورت با پر کردن قسمت هایی از بدن معمولا از تزریق ژل یا تزریق چربی استفاده می کنند، در عمل پیوند چربی، چربی را از قسمت‌هایی که مازاد چربی دارند همانند قسمت بیرونی ران، انتقال می‌دهد و آن را در قسمت‌هایی تزریق می‌کند که ممکن است حجم پایینی داشته باشند که شامل صورت، دستان، سینه یا کفل می‌باشند. این عمل ایمن، ماندگار و مناسب منجر به نتایج با ظاهر طبیعی می‌شود. هر ساله، هزاران نفر متحمل پیوند موفق چربی می‌شوند و از نتایج آن خرسند می‌باشند. و اما زمان مناسب انتقال چربی چه وقتی است؟


چه افرادی کاندید مناسبی برای تزریق چربی هستند

هدف تزریق چربی، پر کردن قسمت‌های با حجم ناقص است. قسمت‌های عموما تزریق‌شده شامل دست‌ها، صورت، تورفتگی‌های پوست و سینه می‌باشند. مهم است که هیچگونه مشکلات گردشی از بیماری یا استعمال دخانیات نداشته باشید.

 

 


تزریق چربی به صورت:

زمان مناسب انتقال چربی، اگر شما دارای فرورفتگی صورت مانند خطوط خنده، خطوط لبخند و پنجه کلاغ داشته باشید، یکی از راه های جوانسازی با تزریق چربی است، چربی را می‌توان از شکم، ران یا دیگر قسمت‌ها برداشت و در صورت شما تزریق کرد. زخم‌های جوش و قسمت‌های فرورفته‌ی صورت، لب‌ها و گونه‌ها را نیز می‌توان پر کرد. جراح پلاستیک حتی می‌تواند از چربی پیوند زده استفاده کند تا خطوط بین بینی و دهان شما را به حداقل رساند، تورفتگی‌‌های پوست و چروک‌های پیشانی را اصلاح کند. با دیدن عکس تزریق چربی به صورت، فیلم تزریق چربی به صورت می توانید عملکرد این کار را ببینید.

 

 

 

 

مزیت ها

مزایای تزریق چربی  نسبت به تزریق انواع پركننده ها مانند ژلها بسیار زیاد است:
1.چربی از خود فرد گرفته می شود بنابراین هر حجمی که بخواهیم برداشت می شود (حتی به مقدار زیاد تا حدود 500cc به منظور تزریق در باسن ).

اگر این حجم زیاد را بخواهیم با ژل پر كنیم اولا هزینه هر سی سی ژل مرغوب حداقل 60-250 دلار است و ثانیا حجم زیاد ژل امکان جابجایی دارد و با فشار های خارجی كه پوست می آید از نقطه ای به نقطه دیگر حركت خواهد كرد و از روی پوست دچار ناهمواری خواهد شد.

در صورتی که در مورد چربی، چون سلولهای زنده بدن هستند و وقتی به ناحیه ای تزریق می شوند به همان قسمت پیوند داده می شوند و عروق و بافت های بدن آنها را احاطه كرده و جزیی از چربی طبیعی آن منطقه خواهد شد (به اصطلاح به بدن جوش می خورد ) و امكان هیچ گونه جابجایی نخواهد داشت.
دیده شده است كه ژلها در سیستم لنفاوی به حركت در آمده و در كبد و طحال وجود ذرات ژل گزارش شده است. بنابراین خطرات آینده ژلها در نواحی دیگر هنوز مشخص نشده است .
2. ماندگاری چربی تزریق شده،‌ معمولا چربی را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشت می کنیم. مانند پهلو ها، شکم،‌ باسن و… بنابراین این چربی پس از تزریق در نواحی مثل صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد .
اما ماندگاری چربی تزریق شده همانطور كه قبلا گفته شده بستگی به نحوه برداشت و نحوه تزریق دارد. كه نكات كلیدی آن اگر رعایت شوند از ماندگاری بسیار طولانی برخوردار خواهد بود چربی را میتوان بمدت 6 ماه در یخچال های معمولی و 2 سال در یخچال های صنعتی نگهداری کرد و سپس مجددا تزریق كرد. بنابراین اگر فردی پس از تزریق اول بخواهد مجددا قسمتی از ناحیه تزریق شده را پر كند چربی به راحتی در دسترس است و فقط نیاز به یک تزریق مجدد دارد .
3. مزیت مهم دیگر چربی نسبت به ژل و یا پروتز دارد. همان قوام طبیعی چربی است كه لمس چربی بسیار نرمال بنظر می رسد در حالی كه ژل و یا پروتز سفت و مشخص می باشد و قابل تشخیص است كه چیزی غیر طبیعی در زیر پوست وجود دارد .
4. امكان ایجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بسیار بیشتر از چربی است .
5. از مزیای تزریق چربی عدم امکان ایجاد آلرژی است كه در ژل ها شایعه تر است .

قسمت هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می شود مثل گونه ها جهت گونه گذاری، گودی زیر چشم، اطراف چشم، پشت چشم، زیر چشم، پلک، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها، چانه و حتی قسمت هایی از بدن مانند پشت دستها، سینه، واژن و… را می توان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می شود به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد. معمولا بسیاری از افرادی که علاقه مند به این تزریق چربی یا لیپو اینجکشن جهت جوانسازی صورت هستند، تزریق چربی در صورت را بیشتر از سایر نقاط پوست بدن می پسندند بخصوص خانمها و یا افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی خاص وزن خود را از دست داده اند.

چگونگی انجام تزریق چربی

تزریق چربی که به آن لیپو اینجکشن گفته می شود، با تعابیری مانند لیپو لیفتینگ همراه بوده است. این عمل در زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم چربی را از نقطه ای گرفته و به نقطه ای دیگر انتقال دهیم. چگونگی آن هم به این صورت است که در ابتدای کار در محلهایی که باید خطوط بدن مشخص شود، آماده عمل می گردد که طبیعتاً با این کار یا مقداری از چربی گرفته شده و به جای دیگری انتقال داده شده و تزریق چربی می گردد تا بدن فرم شکل خود را بازیابد. کاهش میزان ضعیفی چربیهای صورت در اثر کهولت سن و حجیم کردن آنها از جمله این عمل است. با افتادگی بافتها و بروز چین و چروکهای ناخواسته و عمیق شدن آنها، نه تنها با کشیده شدن پوست صورت می تواند درمان شوند، با تزریق چربی به آن نواحی نیز می توان از حالت پیری ظاهر کاست و صورت را حجیم تر و جوانتر ساخت. تزریق چربی توسط متخصص پوست باید انجام شود و پزشک متخصص باید هنگام این عمل بدلیل حساسیت آن، بسیار دقت کند و در مورد مقدار چربی و محل برداشت آن توجه زیادی داشته باشد چون این تزریق اگر برای بعضی از نقاط بدن انجام شود، بسیار مهم و حساس خواهد بود (برای مثال تزریق چربی در لب).

لیپو اینجکشن

در حالت کلی این عمل غالباً در کنار کشیده شدن پوست صورت به حالت ترکیبی انجام می گیرد. در این شرایط علاوه از اینکه چربی از بین نمی رود بلکه جایی برای مصرف پیدا می کند. در این روش چربی به وسیله عمل لیپوساکشن گرفته شده و در هر جایی که چربی زیاد است، برداشته می شود. مقدار گرفته شده به وسیله سیستم تزریق به جاهایی که لازم است تزریق می شود. البته میزان گرفتن چربی با میزان مصرف تزریقی آن ارتباط دارد. این عمل نسبت به حجم عملیاتی می تواند به صورت بیهوشی موضعی و یا کامل انجام گیرد. بعد از عمل ناراحتی چندانی مشهود نیست که فرد شکایتی از آن داشته باشد. در محلهای تزریق شده تورم و کبودی ظاهر خواهد شد که این نشانه ها در عرض 7 تا 10 روز برطرف می شوند. بعد از عمل تزریق حدود 6 ماه طول می کشد که نیمی از چربی از سوی بدن جذب شود و نیم دیگر آن ماندگار خواهد بود. در جریان عمل تزریق میزان جذب چربی از سوی بدن بسیار اندک بوده و فرد می تواند 3 تا 5 روز بعد از تحقق یافتن عمل با هواپیما سفر نماید و مابین 4 تا 7 روز می تواند به کارهای روزمره و عادی خود بپردازد.